Māmiņu skola

 nkp-grutniece21

Uzklausīt, zināt, iesaistīties …

Manas pacientes ir īpašas sievietes, katrai no viņām ir pa lieliskam noslēpumam – viņas pazīst cilvēkus, kurus nav vēl iepazinis neviens cits. Viņas jau zina ļoti daudz. Man ir prieks par viņu uzticēšanos un iespēju uzklausīt daļu no viņu īpašā stāsta. Grūtnieču sagatavošanas kursus vadu jau 4 gadus un labi zinu, ka reizēm šie stāsti ir laimīgi, reizēm – tos apēno šaubas, problēmas un bailes. Tomēr visi kā viens tie ir par sapni, par dzimšanas dienu, kas jāsagaida un kopīgi jānosvin. Šobrīd ir pieejams milzīgs informācijas apjoms par grūtniecību un dzemdībām. Tas, ko piedāvāju es, ir praktiska pieredze dzemdību klīnikā, ko papildinu ikdienu nu jau 16 gadus.

Vai es zinu pilnīgi visu? Nē, bet vecmātes darbā dzemdību klīnikā, kas specializējas problēmgrūtniecību un dzemdību uzraudzīšanā, esmu saskārusies ar dažādām situācijām. Par mani: Rīgas 1.medicīnas skolā ieguvu vecmātes specialitāti, sertificēta vecmāte esmu no 2005.gada, esmu papildinājusi savas zināšanas un prasmes, apmeklējot daudz un dažādus kvalifikācijas celšanas kursus un ieguvusi krūts barošanas, fizioloģiskas grūtniecības vadīšanas, Latvijā vadošo fizioterapeitu organizētus kursus par mātes fizisko aktivitāti pirms, pēc un dzemdību laikā. Izglītojusies par bērnam draudzīgas un drošas aprūpes nodrošināšanu. Turpinu padziļināt savas zināšanas mātes un bērna veselības veicināšanā. Esmu pilnveidojusi savus uzskatus un šobrīd varu teikt, ka pilnībā atbalstu dabiskas dzemdības, kurās māmiņa pati vai kopā ar atbalstošu partneri paveic šo grūto un skaisto ceļa posmu tempā, kas vislabāk atbilst viņai un bērniņam. Miers, nesasteigtība un ļaušanās procesam ir tas, kas šobrīd pieejams arī klīnikas dzemdībās.

Tikai 5% dzemdību notiek paredzamajā dzemdību datumā, tikai neliela daļa noris stingri pēc paredzētā plāna. Lielākoties tās ir tikai nelielas atkāpes, varbūt vajag vairāk spēka kā domāts, varbūt vajadzīgs blakus cilvēks, bez kura likās varēs iztikt, reizēm − iedrošinājums no vecmātes, tomēr ir atsevišķas situācijas, kad neiztikt bez aktīvas medicīniskās palīdzības. Manuprāt, šajās reizēs ir svarīgi sniegt topošajai māmiņai pēc iespējas pilnīgāku informāciju par notiekošo un, kur vien šāda iespēja pastāv, piedāvāt izvēli, kāda attīcīgajā brīdī ir pieejama dzemdību klīnikā.

Ir labi, ja pamatinformāciju var iegūt vēl pirms dzemdībām, apmeklējot sagatavošanas kursus.

Tātad:

Uzklausīt uzmanīgi,

Zināt, pēc iespējas vairāk

Iesaistīties tik lielā mērā, cik tas nepieciešams.


MĀMIŅU SKOLU vada Ilze Lasenberga.

Nodarbības ar Ilzi būs emociju bagātas un profesionālas.

nkp-Ilze-Lasenberga

Ilzes Lasenbergas rezumē:

  • 1998.g. pabeidza med. skolu un ieguva vecmātes speciālitāti.
  • Kopš 1998.g. un joprojām pamatdarba vieta – P.Stradiņa Klīniskā slimnīca, Dzemdību nodaļa.
  • Kopš  2012.g. strādāju N. Kalašņikovas privātpraksē.

MOTO: Uzklausīt, zināt, iesaistīties.